whatsapp
Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

Yatağan’ın markası TUAY, New York’tan altın madalyayla döndü - DEMEÇ GAZETESİ
2020-05-30 12:53:53

Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren TUAY Zeytinyağı firmasının Zeytinin Efendisi yağı, dünyanın en prestijli yarışmalarından New York International Olive Oil Competition’da altın madalya kazandı.

 

İşletmeciliğini Eczacı Atilla Totoş’un yaptığı ve Yeniköy Mahallesi’nde faaliyet gösteren TUAY Zeytinyağı firmasının Zeytinin Efendisi yağı, bugüne kadar elde ettiği başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Memecik türü zeytinden elde edilen yağ, son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde düzenlenen New York International Olive Oil Competition’da altın madalya kazanmayı başardı.

Bu yarışmada elde ettiği 5’inci altın madalya nedeniyle uluslararası arenada bir kez daha adını duyuran TUAY’ın bu başarısı, zeytinyağı sektöründen haberlerin yer aldığı uluslararası www.bestoliveoils.com adresinde habere konu oldu.

Yatağan’ın yağından övgüyle bahsedilen haberde, Atilla Totoş’un da açıklamalarına yer verildi.

Totoş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyanın en prestijli yarışmalarından olan ‘New York International Olive Oil Competition’ yarışmasından bu sene de altın ödülümüzü aldık. Yarışma kurulu TUAY'ı 5. ödülünü aldığı gerekçesi ile haber haline getirdi. Bu gurur bizim olduğu kadar bize destek veren ve TUAY'ı benimseyen herkesindir. Hepimize kutlu olsun, hayırlı olsun” dedi.

Burak Alper KUŞ

http://www.demecgazetesi.com/gundem/yataganin-markasi-tuay-new-yorktan-altin-madalyayla-dondu-h10730.html